Alkoholiczka z whisky

Czas leczenia z alkoholizmu

W obecnych trudnych czasach, nie każdy jest w stanie zmierzyć się problemami bez większych kłopotów z psychiką. Coraz ciężej o pracę, trudniej utrzymać rodzinę, w pracy większy stres itd. Efektem tego są przeróżne uzależnienia, w tym bardzo popularne już uzależnienie od alkoholu. Wejść w alkoholizm jest bardzo łatwo, gorzej z wyjściem. Dlatego, gdy ktoś jest już na dnie, rzadko ma szansę samodzielnie wyjść. 
Jak pomóc osobę uzależnionej? Dużo pomocnych informacji znajdziesz na stronie internetowej leczyc.pl – kliniki leczenia alkoholizmu Medox.

Jeśli ktoś jest w ciągu, wówczas należy go zabrać na detoks, ponieważ organizm trzeba odtruć z alkoholu. Potem, należy spróbować przekonać taką osobę, żeby zechciała się leczyć. To jest najtrudniejsze, ponieważ tylko za zgoda osoby uzależnionej jest w ogóle sens leczenia, gdyż przy jego sprzeciwie, po leczeniu, alkoholik wyjdzie z kliniki i zacznie pić.

Ile trwa takie leczenie?

Jeśli chodzi o pełne wyleczenie to odpowiedź jest jedna. Nigdy się nie kończy. Zawsze trzeba się to pilnować, żeby nie zacząć pić od nowa. W kwestii standardowego leczenia trwa to w sumie około 2 lat. Zaczyna się od kilkudniowego detoksu, potem taka osoba zaczyna leczenie w szpitalu lub klinice, które trwa od 2 do 8 tygodni, w zależności od tego, czy to zakład otwarty czy zamknięty. Kolejny etap to ambulatoryjne leczenie, które toczy się w domu, przy udziale specjalisty, do którego osoba uzależniona regularnie chodzi. To leczenie trwa ponad rok, w zależności od stopnia uzależnienia oraz stanu chorego.

To jednak nie koniec leczenia, ponieważ po zakończeniu leczenia ambulatoryjnego, warto pójść do grupy Anonimowych Alkoholików, gdzie ludzie o podobnych problemach wspierają się wzajemnie. Alkoholik nie może już nigdy nawet zamoczyć ust w alkoholu, gdyż całe leczenie będzie zmarnowane.

Dodaj komentarz