niewolnik uzależnienia od alkoholu

Leczenie w ośrodku uzależnień czy samemu?

Gdy pojawia się problem… Problem z uzależnieniami różnego rodzaju dotyka znaczną część społeczeństwa Świata. Rozróżnić możemy uzależnienia fizjologiczne, psychologiczne oraz społeczne. Każde z nich wywiera ogromny wpływ na życie uzależnionego oraz jego najbliższych – rodziny, przyjaciół, znajomych. Wcześniej czy później przekroczona zostaje granica tolerancji, czy też cierpliwości i problemu należy się pozbyć, co oczywiście jest bardzo trudne. Uzależnienie to choroba, tę jak każdą inną można wyleczyć. Każdy kto spotkał się z problemem uzależnienia zastanawiał się na pewno, która jego forma jest bardziej skuteczna? która przyniesie lepsze efekty? Leczenie samemu, czy w ośrodku leczenia uzależnień od alkoholu Medox? No to pytanie postaramy się znaleźć odpowiedź.

Leczenie samemu
Będzie to zdecydowanie wybór samego uzależnionego, niekiedy też jego najbliższych, którzy nie chcą aby ten przebywał w ośrodku. „Problemy rodzinne należy załatwiać w rodzinie”, „Sami sobie z tym poradzimy”. Tak naprawdę to rozwiązanie ma jak każde inne swoje dobre i złe strony. Zacznijmy od tego, że ma ono sens tylko wtedy- kiedy uzależniony SAM naprawdę chce się wyleczyć. Wówczas nieocenione będzie dla niego wsparcie ze strony bliskich: to oni będą zajmować mu czas, który dotąd kradło uzależnienie, być może to oni pomogą mu w odnalezieniu nowego sposobu na życie, nowego hobby, które pomoże mu wygrać z chorobą.

Leczenie w ośrodku
Jest to droga dla opornych – którzy chociaż chcą wyleczyć się z uzależnienia, mają słabą silną wolę. W ośrodku czeka na nich profesjonalna specjalistyczna pomoc: lekarzy, pielęgniarek, psychologów i psychiatrów, możliwe jest wdrożenie skutecznego leczenia farmakologicznego pod opieką i stałą obserwacją. Nieceniona jest tutaj konsekwentna i całkowita izolacja od źródła uzależniania. Najtrudniejszy będzie wpływ ograniczenia kontaktu z bliskimi na chorego.

Dodaj komentarz